Rok szkolny się zbliża, czas na wyprawkę!

Rok szkolny się zbliża, czas na wyprawkę!

Rok szkolny się zbliża, czas na wyprawkę!

Koniec sierpnia to czas powrotów z wakacji i początek przygotowań do początku roku szkolnego. Wyprawka szkolna wywołuje ekscytację u dzieci szukających ulubionego wzoru i chwytających wzrokiem wszystko, co się kolorowe. Rodzicom za to gromadzą się w głowie liczne pytania. Co będzie potrzebne dla pierwszoklasisty? A w szkole średniej? Gdzie i jak złożyć wniosek w ramach programu Dobry Start? Jak skompletować listę niezbędnych rzeczy i co powinno się na niej znaleźć? Na końcu tekstu, w przezencie od nas, znajdziecie też ułtawienie w tej sprawie!

Wyprawka do szkoły podstawowej

Połowa wakacji to czas, gdy powoli zaczynamy myśleć o zbliżającym się roku szkolnym. Jeśli nie, to szybko zostaniemy zweryfikowani przez rzeczywistość – każdy supermarket zaprosi nas krzykliwymi banerami z przyborami o najmodniejszych motywach. W chłopięcej części stoisk będą przeważały zapewne te z logiem Realu Madryt oraz innych drużyn piłkarskich. W tej dziewczęcej zobaczymy wiele Elz z „Krainy Lodu”, unicornów i postaci z „My little pony”. Warto zawczasu pomyśleć o wyprawce szkolnej dla dziecka. Są pewne niezbędne przedmioty, jak zeszyty i długopisy, bez których nie może obyć się żaden z uczniów szkoły podstawowej. Skorzystajmy z ułatwienia jakie daje nam rynek i dobierzmy zeszyty przedmiotowo, czyli takie, które już okładką zdradzają nam swoje przeznaczenie: matematykaangielski, niemiecki. Dobrze będzie, jeśli zastanowimy się nad pomocami naukowymi, jak na przykład kalkulator. Zaoszczędzi on dzieciom zbędnego stresu. W szkole podstawowej istotne są też przybory plastyczne, jak mazaki, czy kredki. Warto też na liście umieścić tablicę korkową i karteczki do notowania. Pomoże to w zapanowaniu nad rozkładem zadań… A nawet zorganizowaniu wyprawki szkolnejk 2021!

Nowy etap. Wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty

Pierwszoklasiści odczuwają najwięcej emocji. Rozpoczynają w końcu etap, o którym tyle słyszeli. Obecność kolegów z młodszych lat, czy podwórka jest ogromnym wsparciem, ale wiele mogą dać też szkolne przybory. Na samym początku szkoły podstawowej będzie wiele zajęć plastycznych. Dobrze, aby pierwszaki w wyprawce szkolnej mieli dostępną szeroką paletę barw w postaci mazaków! To samo tyczy się farb, zarówno akwarelowych, jak i plakatowych. Pamiętajmy też, aby byli przygotowani na każdą ewentualność w czym pomocne będą pędzle w różnych rozmiarach. Jeśli pierwszoklasiści poczują ducha artysty, nie muszą ograniczać się do farb i mazaków. Niech odkryją kredki ołówkowe, pastelowe, świecowe… Możliwości uzupełnienia wyprawki szkolnej jest co niemiara!

Półmetek, czyli wyprawka do 4 klasy

Po raz kolejny w życiu dzieci dochodzi do zmiany. Zaczynają szczegółowiej poznawać inne dziedziny nauki, od każdego przedmiotu mają nowego nauczyciela. Ci mają też swoje wymagania. Na polski czwartoklasiści będą potrzebowali konkretnego zeszytu, do geografii przyda się globus, a matematyka ma całą gamę różnych przyborów. Dobrze przy wyprawce szkolnej dla czwartoklasisty zainwestować w jakościowe produkty edukacyjne, jak cyrkiel i linijki. Zakreślacze też przyniosą wiele korzyści. Zwiększy się zasób informacji i przydatnym będzie sposób na zaznaczanie tych najistotniejszych. Na biurku przydadzą się też organizery. Przy tylu nowych przedmiotach szkolnych łatwo można się pogubić. Warto zadbać o porządek tak wśród długopisów, zeszytów i wszystkich innych przyborów, których nagle się namnoży.

Co w wyprawce? Przykładowa lista rzeczy co kupić

Lista zakupów wyprawki szkolnej zdaje się być czymś prostym. Wypada jednak zastanowić się głębiej, co w danym roku szkolnym będzie potrzebne, a co nie. Student i uczeń szkoły podstawowej mają inne potrzeby. Przy zakupie plecaka warto dobrać odpowiedni rozmiar. Młode kręgosłupy starajmy się odciążyć, a nie obciążyć. Komponując listę z wyprawką szkolną pamiętajmy, że zeszyt najgrubszy nie zawsze będzie najpotrzebniejszy, a każdy przedmiot ma inne wymagania, jak np. w jedną linię, czy kratkę. Na liście zakupów wyprawki szkolnej najwięcej miejsca zajmą przybory. Kredki, mazaki, zakreślacze – to wszystko będzie niezbędne! Pierwszoklasiści i inni młodsi uczniowie nie obędą się także bez kleju w sztyfcie czy nożyczek. Kreatywność rozwiną dzięki plastelinie oraz malowaniu farbami. Starszym uczniomm jak na przykład czwartoklasistom, dobrze będzie pomóc w organizacji. Wszyscy jesteśmy ludźmi i zdarza się o czymś zapomnieć. Może potrzebują tablicy korkowej? Zapiszą przypomnienie i już nie zapomną o kartkówce! Inny sposób to karteczki samoprzylepne, którymi będą mogli też np. zaznaczyć istotne fragmenty w książkach. Na dole tego wpisu znajdziecie również spis najpotrzebniejszych rzeczy w wyprawce szkolnej!

Co, jak i gdzie wniosek, czyli wyjaśnienie 300+

Co, jeśli budżet jest okrojony? Zawsze można skorzystać z programu Dobry Start, znanego szerzej jako 300+. Jest to jednorazowe, roczne świadczenie na dziecko uczące się w szkole niemające 20-tu lat. Wypłaca się je rodzicom lub opiekunom pranym, którzy złożyli wniosek. Upomnieć się rodziny zastępcze lub dyrektorowie placówek opiekuńczo-wychowawczych i domów dziecka. Procedura otrzymania wsparcia jest bardzo prosta. Wystarczy, że złożymy wniosek o przyznanie 300+ drogą elektroniczną od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. Postulować można na kilka sposobów, np. przez portal Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS lub portal Emp@tia. Istnieje również możliwość wnioskowania za pomocą bankowości elektronicznej, jednak nie każdy bank takiej udziela. Listę placówek można odnaleźć na stronie Rządu informującej o programie 300+. Co istotne, pieniądze w ramach programu 300+ wnioskujący otrzyma najpóźniej do 30 września 2021, jeśli zdąży przed końcem sierpnia. W innym przypadku wypłacone będę w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku. W naszym sklepie możecie znaleźć gotowe zestawy w dwóch różnych wersjach. Znajdują się w nich najpotrzebniejsze produkty i pozwoli wam to zaoszczędzić czas i pieniądze!
DO POBRANIA macie od nas listę najpotrzebniejszych przedmiotów wyprawki szkolnej!
group_work Zgoda na pliki cookie