Miętowa wyprawka dla studenta - kalkulator, zakreślacz, zeszyt, spinacze.

Wyprawka dla studenta, czyli co kupić na studia?

Koniec sierpnia i początek września to czas mobilizacji dla rodziców dzieci rozpoczynających naukę w szkołach podstawowych i liceach. Hitem sprzedażowym stają się wszelkiej maści produkty plastyczne, pisaki, bloki zeszyty – wszystko to, co składa się na tzw. wyprawkę szkolną. Z racji, że różne szkoły mogą mieć inne wymagania co do zawartości takiej wyprawki, warto najpierw zapoznać się z listą wymaganych akcesoriów szkolnych. Część produktów, w które należy się zaopatrzyć pozostaje bez zmian i takie można zamówić w sklepie Biurfan.pl wcześniej. Nie ulega wątpliwości, że wyprawka szkolna przygotowana z wyprzedzeniem to gwarancja, że o niczym nie zapomnimy.

Ale wrzesień to nie tylko czas kompletowania materiałów dla najmłodszych. W kolejce do zakupów produktów biurowych i szkolnych ustawiają się także studenci. Przecież już w październiku wrócą do sal wykładowych gdzie będą zaczynać bądź kontynuować naukę.

W związku z tym możemy więc zadać sobie pytanie. Czy istnieje coś takiego jak wyprawka dla studenta? Czy mimo wielu różnych kierunków, uda się nam przygotować listę produktów, które przydadzą się każdemu studentowi i studentce?

Wyprawka dla studenta - podstawowe akcesoria, które musisz mieć

Jak nietrudno się domyśleć, podstawowym elementem do studenckiej wyprawki jest zeszyt. Chociaż w dzisiejszych czasach mamy dostęp do elektroniki, która powoli wypiera różnego rodzaju notatniki – wiele osób jest zwolennikami tradycyjnych rozwiązań. Z tego względu dobrze mieć w plecaku lub torbie zwykłą kartkę i długopis. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza na ćwiczeniach i tzw. laborkach, gdzie mniejsze sale utrudniają używanie laptopa. Zeszyty dla studenta rozwiązują też problem szybkości pisania, co niezmiernie pomaga gdy wykładowca błyskawicznie omawia kolejne tematy. Zeszyt do notatek to także wolność stosowania wszelkiego rodzaju skrótów myślowych, rysowania specjalnych znaków oraz używania podkreśleń. Wszystko po to, aby notatki były przejrzyste i maksymalnie zwięźle oddawały temat. Na uczelnię najchętniej wybierane są zeszyty bez nadruku. Student czy studentka używający notesu w wizerunkiem jednorożca, czy wiewiórki może wydać się swoim kolegom i koleżankom infantylny, czego warto uniknąć.

Skoro zeszyt, to potrzebny będzie również długopis. Pomimo, że nasza kultura nasiąkła elementami tej amerykańskiej, której jednym z symboli jest używanie ołówka, to władza długopisu jest niepodważalna. Szybkość pisania powinna determinować wybór odpowiedniego narzędzia. Wyprawka dla studenta powinna więc zawierać długopisy sprawdzone i mocne, najlepiej w kilku kolorach. Długopisy niebieskie to nadal najczęstszy wybór, ale te z kolorem czarnym depczą im po piętach.

Popularne marki, takie jak BIC, Zenith czy Pentel gwarantują długą linię pisania i niezawodność. Przy wyborze artykułu piśmienniczego warto wybrać ten o ergonomicznym kształcie. Ta pozornie nieistotna kwestia może okazać się wyjątkowo ważna. Studia to długie godziny spędzone na zajęciach, na których nieustannie trzeba coś notować. Porządny długopis staje się więc towarzyszem na długo i od wygody jego korzystania będzie zależeć, czy uda się nam sprawnie sporządzać notatki. Dla tych, którzy dysponują podkładkami do pisania do gustu przypadną długopisy żelowe, które lepiej sprawdzają się na twardych powierzchniach.

Strategicznym zakupem w wyprawce dla studenta i studentki jest wytrzymała i pojemna torba. To w niej będą przechowywane najważniejsze przedmioty codziennego użytku, a także notatki, skoroszyty, podręczniki czy posiłki. Funkcjonalnością, która często łączy różne rodzaje toreb, jest możliwość przenoszenia laptopa wraz z myszką i ładowarką. Świetnie nadają się do tego plecaki, które dzięki swojej konstrukcji mogą przenosić znaczenie więcej niż klasyczne torby listonoszki. Przy wyborze takiego plecaka, szczególną uwagę należy zwrócić na rozmiar komputera, jaki będziemy w nim przenosić. Specyfikacje plecaków do laptopów zwykle podają takie informacje określając wielkość laptopa w calach mierzących wielkość matrycy monitora. Bez względu, na jaki rodzaj torby przyjdzie nam wybrać, ważne, aby posiadała dużo kieszeni oraz przegródek, które ułatwią segregowanie materiałów dotyczących różnych przedmiotów. Dobrze jeśli materiał, z którego wykonana jest torba, jest nieprzemakalny. Ocali to notatki podczas deszczowej pogody.

Studenci kierunków uznawanych za prestiżowe bardzo często decydują się na używanie skórzanych teczek. Jest to jednak wybór podyktowany nie wygodą czy praktycznością, ale bardziej kwestiami społecznego odbioru czy pozycji w grupie. Teczka studencka stanowi więc raczej rodzaj społecznego manifestu niż przedmiotu, który może realnie pomóc w codziennym studiowaniu.

Co powinien zawierać piórnik studenta?

Skoro mamy już torbę, w której znajdują się zeszyt i długopis, warto rozejrzeć się za resztą wyposażenia wyprawki studenta, czy raczej piórnika. Najbardziej wymagający w tej materii będą zapewne Ci studiujący kierunki artystyczne oraz techniczne. To na nich, bowiem spoczywa ciężar sporządzania rysunków, szkiców i planów. I tu podobnie jak w przypadku laptopów i kalkulatorów pojawienie się tabletów graficznych czy specjalistycznego oprogramowania typu AutoCAD, zasadniczo nie zmniejszyło wymagań dotyczących umiejętności sporządzenia takich rysunków. Tutaj przyda się zestaw porządnych, dedykowanych ołówków o różnej grubości a skoro ołówki to oczywiście także gumka do wycierania oraz temperówka.

Dla tych, którym wykładowcy oszczędzają obowiązku rysowania, przydadzą się korektory. Szybkie sporządzanie notatek niesie ze sobą ryzyko popełniania błędu. Chcąc zachować spójność materiału i uniknąć kreślenia, zawsze możemy posłużyć się właśnie 
korektorem do szkoły.

Wielkim sojusznikiem każdego studenta są różnokolorowe 
zakreślacze. Docenią go zwłaszcza Ci, którym przychodzi godzinami przyswajać wiedzę na egzaminy i zaliczenia. Zakreślacze pozwalają zorganizować treści w sposób, który umożliwi ich łatwiejsze opanowanie. Jaskrawe kolory, które po prostu muszą znaleźć się w każdym piórniku studenta, wytłuszczą to co absolutnie esencjonalne i nie pozwolą tego pominąć.

Organizacja notatek na studia-jak zrobić to dobrze?

Odkrycie własnego, autorskiego sposobu na robienie notatek i ich organizacje to absolutnie jedna z najważniejszych rzeczy na studiach, a zarazem coś, czego nie można kupić do wyprawki dla studenta. Ilość wiedzy przyswajana w krótkim czasie, wymusza stworzenie odpowiedniego systemu sporządzania, przechowywania i korzystania z notatek. Na szczęście istnieje ogromny wybór narzędzi, które mogą w tym pomóc.

Sporządzając notatki pamiętajmy o wspomnianych wcześniej zakreślaczach. Pomogą zaznaczyć kluczowe słowa, akapity, ale także zaznaczyć róg strony, do której chcemy wrócić. Jeśli chcemy uzupełnić wiedzę z podręcznika o tą uzyskaną na wykładach, pomogą nam kolorowe 
karteczki samoprzylepne, które odpowiednio opisane można przykleić na boku strony.

W przypadku kodeksów czy podręczników akademickich liczących po kilkaset stron świetnym rozwiązaniem będą wszelkiego rodzaju zakładki. Odpowiednio opisane, pozwolą błyskawicznie znaleźć interesujący nas materiał. Zakładki różnią się kolorami, co można wykorzystać na swoją korzyść, przypisując barwy treściom lub ich ważności.

Do przechowywania notatek można użyć 
segregatorów, co ułatwi ich organizację i pozwoli na efektywne z nich korzystanie. Dzięki wymiennym etykietom dokupionym w ramach wyprawki studenckiej możemy opisać segregator, a później wykorzystać go do notatek z innego przedmiotu.

Materiały dydaktyczne możemy przechowywać także w klasycznych 
teczkach. To tani i sprawdzony sposób na to, by zachować je razem. Większość nowoczesnych teczek wyposażonych jest w gumkę, choć na rynku nadal dostępne są teczki wiązane. Nowością są teczki z tworzyw sztucznych, które posiadają zamknięcie w postaci klipsa. Teczki różnią się kolorami, co również można wykorzystać do segregowania notatek.

Wyprawka dla studenta do mieszkania-jakie akcesoria będą pomocne w domu?

Odpowiednio wyposażeni, musimy zadbać o miejsce do nauki. Badania naukowe wyraźnie wskazują jak ważne w wyprawce studenckiej jest przygotowanie pokoju, w którym będziemy mogli spokojnie oddać się utrwalaniu wiedzy. Bez względu na to czy uczyć będziemy się w akademiku, wynajętym mieszkaniu czy domu rodzinnym, pokój taki musi być jak dobrze wyposażone biuro z tablicą korkową. Długie godziny spędzone na nauce odciskają swoje piętno na kręgosłupach. Dlatego budowanie miejsca do nauki należy zacząć od odpowiedniego fotela. Przy jego zakupie, warto zwrócić uwagę na właściwości ergonomiczne, co w dużym skrócie oznacza czy zapewnia on odpowiednie oparcie dla poszczególnych części ciała. Popularne na rynku fotele gamingowe, bardzo często spełniają te warunki, projektowane są bowiem z myślą o długim czasie spędzonym przy komputerze. Jeśli nie chcemy decydować się na zakup nowego fotela, rozwiązaniem są odpowiednie nakładki na oparcie oraz podstawki na nogi. Nie będą miały one tak pro zdrowotnego charakteru jak dobry fotel ergonomiczny, ale znacznie podniosą te właściwości w zwykłym fotelu biurowym.

Laptop dobrze jest umieścić na specjalnej podstawce, która zapewni najwygodniejszy dla naszego wzroku kąt patrzenia. Dodatkowo, podstawki te, pozwalają na lepszą wentylację laptopa co zmniejsza jego nagrzanie i oszczędza baterie.

Jedną z najbardziej narażonych części ciała podczas pisania na przenośnym komputerze są dłonie. Standardem stają się więc wszelkiego rodzaju 
podkładki pod mysz i klawiaturę. Wykonane z pianki lub żelu, łagodzą kontakt rąk z blatem biurka i zmniejszają prawdopodobieństwo powstania zespołu cieśni nadgarstka.

Pisanie prac na studiach zwykle oznacza też konieczność ich drukowania. Przyda się więc prosta i tania w eksploatacji 
drukarka. Ważne, aby przy zakupie, zwrócić uwagę na koszt tonerów zamienników, często bowiem bywa tak, że skuszeni niską ceną urządzenia, przekonamy się o rzeczywistym koszcie dopiero przy zakupie horrendalnie drogiego tonera. Pamiętajmy, że przy ich zakupie nie jesteśmy skazani tylko na produkty producenta drukarki, ale swobodnie możemy korzystać z tanich zamienników, które potrafią dorównywać jakością oryginałom. Do druku wystarczy tani papier ksero, co zwykle oznacza gramaturę wielkości 80g.

Co potrzebne na studia – podsumowanie

Wielość pomysłów do zastosowania może przytłaczać. Nigdy nie powinniśmy jednak zapomnieć, że nawet najlepsze rozwiązania nie zastąpią systematycznej nauki oraz uczestnictwa w zajęciach. Co nam z dobrych notatek jeśli nie będziemy z nich regularnie korzystać. Dopiero połączenie dyscypliny i zaangażowania z pasującą do naszych preferencji wyprawką studencką da zadowalające efekty.

group_work Zgoda na pliki cookie