Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Oczyszczacze powietrza

Oczyszczacz powietrza - do czego służy?


Zatrważająca ilość osób nie zdaje sobie sprawy z jakości powietrza, jaką oddycha. Problem ten rozwiązywany jest przez kolejne ustawy i próby zwalczenia niskiego poziomu wdychanej mieszanki w postaci gazu.

Prawidłowym posunięciem dla dobra społeczeństwa, jak i Matki Natury jest nie palenie w piecach papierem, nieekologiczne pozbywanie się gum, plastików i innych szkodliwych substancji. W biurowym środowisku także można sobie dopomóc. Całą robotę załatwią oczyszczacze powietrza.

Wiadomym jest, że 
urządzenia biurowe muszą być regularnie czyszczone z kurzu. Wiele osób uczulonych jest na roztocza, a ich obecność wywołuje kichnięcia i ogólny dyskomfort zarówno alergików, jak i ich współpracowników. Do czego zatem służy oczyszczacz powietrza? Unoszące się po kichnięciach bakterie zostają wyeliminowane poprzez wciągnięcie przez urządzenie. To samo tyczy się wirusów, kurzu, czy innych alergenów. Różnice między sprzętami zależą od funkcji, jakimi się cechują.
 

Dlaczego filtracja powietrza w domu i innych pomieszczeniach jest ważna?


Oczyszczacze do powietrza to sprzęt niemalże obowiązkowy, gdy chce się zadbać o ochronę najbliższych, czy też współpracowników. Wiele prawdy jest w tym, że choroby przenoszone są często drogą kropelkową, a wszyscy niejednokrotnie wdychają groźne bakterie.

W zależności od usytuowania miejsca pracy, czy zamieszkania unoszących się drobinek może być tak więcej, jak i mniej. Niemniej jednak warto zadbać o czystość bardziej, niż jedynie za pomocą 
środków czystości do biura. Z pomocą przychodzą właśnie te urządzenia, które oczyszczają powietrze z wirusów.

Nie jest to jedyna ich zaleta. Filtrują one powietrze, przez co łatwiej jest oddychać. Dodatkowo dbają one o odpowiednie nawilżenie, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Wysuszona śluzówka przede wszystkim powoduje dyskomfort - występuje uczucie swędzącego nosa, ból, utrudnione oddychanie, a okazjonalnie krwawienie. A należy zauważyć, że uszkodzona śluzówka przepuszcza więcej drobnoustrojów, które wpływają negatywnie na układ ochronny organizmu.

Zanieczyszczenia powietrza mogą mieć dotkliwy wpływ na nasz organizm. Lista chorób do których w dużym stopniu przyczynia się zanieczyszczenie powietrza jest bardzo długa, a to tylko kilka z nich:

  • rak płuca, infekcje dróg oddechowych, astma,

  • zawały serca, nadciśnienie, zaburzenia rytmu serca, niewydolność serca, niedokrwienie serca,

  • problemy z zapamiętywaniem i koncentracją, uczucie niepokoju, depresja, zmiany w mózgu.

 

Rodzaje oczyszczaczy powietrza


Każdy, kto postanawia zastanawia się nad tym urządzeniem jako kolejnym nabytkiem, zachodzi w głowie: oczyszczacz powietrza, jaki kupić? Jaki będzie najlepszy?
Odpowiedź jest jednoznaczna dla alergików: musi być on wyposażony w filtr HEPA. Jest to angielski skrót od High Efficiency Particulate Air, czyli w tłumaczeniu na polski: wysokosprawny filtr powietrza. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie wymagania czystości są niezwykle wysokie.

Choć powinno wydawać się to obowiązkowe, nie każdy oczyszczacz powietrza jest w nie wyposażony. Osobne rodzaje mają jednak indywidualne cechy, które wyróżniają je od innych. Jednocześnie nie każdy musi akurat na ten się zdecydować. Jaki oczyszczacz powietrza zatem wybrać?
 

Oczyszczacz powietrza z filtrem lub bez filtra


Oczyszczacze bezfiltrowe to urządzenia, które nie wymagają od użytkownika okresowej wymiany drenów. Nie oznacza to wcale, że działają gorzej. Nadal wykonują swoją pracę wciągając drobnoustroje i alergeny i niszcząc je w wodzie, która znajduje się wewnątrz oczyszczacza powietrza bezfiltrowego.

Warto też wspomnieć, że są to produkty, które przy okazji nawilżają powietrze. Molekuły, które zostają wessane, nie wychodzą z drugiej strony. Ze względu na wykorzystanie wody uważa się je za bardziej ekologiczne.

Częściej jednak spotkać można oczyszczacze powietrza z filtrem węglowym. Jest to dren, który uzupełnia działanie wspominanego wcześniej filtra HEPA. Ich działanie opiera się na “wyłapaniu i zatrzymaniu” brzydkich zapachów. Z tego też powodu często stosowane są w okapach kuchennych.
 

Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania


W sezonie grzewczym, który oczywiście przypada na okres jesienno-zimowy, wilgotność spada poniżej 40%. Ta liczba nie jest przypadkowa - specjaliści uważają, że jest to dolna granica, która nie ma złego wpływu na organizm. Z tego też powodu dobrze, jeśli w pomieszczeniu znajduje się oczyszczacz powietrza z nawilżaczem.

Warto jest ująć go w liście produktów 
wyposażenia biura. W procesie tworzenia wzięto pod uwagę to, iż wykorzystywany będzie w różnych pomieszczeniach. Przez to też nie jest to urządzenie głośne i spokojnie można go pozostawić tak w pokoju dziecka cierpiącego na alergię, jak i wśród pracujących osób. Oczyszcza z funkcją nawilżania wpływa bezpośrednio na komfort wszystkich.
 

Oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji


W codziennej pracy biurowej ciężko jest obyć się bez sprzętów elektronicznych, jak komputer, czy 
drukarka. Co istotne, a o czym się nie mówi tak często, wytwarzają one jony dodatnie. Nazywa się je fachowo kationami i zaburzają one odpowiednie stężenie, co z kolei przekłada się na takie uczucia, jak bóle głowy, obniżenie nastroju, czy nawet spadek koncentracji.

Oczyszczacze z jonizacją rozwiązują ten kłopot dodatkowo poprawiając jakość wdychanego powietrza. Niemal całkowicie hamują także rozwój pleśni i innych wirusów. Ma to ogólny wpływ zarówno na zdrowie wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Aniony wytwarzane przez oczyszczacz powietrza z jonizatorem poprawia kondycję włosów, przez co te nie łamią się, a dodatkowo skóra pozostaje nawilżona.
 

Oczyszczacz powietrza z funkcją ozonowania


Jak sama nazwa wskazuje oczyszczacz powietrza z funkcją ozonowania spełnia przede wszystkim to samo zadanie, co popularnie nazywany jonizator. Pozbywa się z otoczenia alergenów, wirusów i innych drobnoustrojów. To zaś, co wyróżnia go na tle sprzętowego pobratymca, to dostarczanie energii do cząsteczek tlenu. Zerwane wiązania atomowe po połączeniu z nim tworzą ozon, czyli O
3.

Ze względu na okres rozpadu powstałego związku, ozonowy oczyszczacz powietrza dobrze sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach, przykładowo w małych biurach. Warto jednak wspomnieć, że ozon w zbyt dużych proporcjach ma szkodliwe skutki dla zdrowia. Pierwszymi oznakami zbyt długiego wystawienia na ozon są między innymi suchość w ustach, kaszel, ogólne trudności z oddychaniem, czy też podrażnienie spojówek.

Dlatego też należy podkreślić, że oczyszczacze powietrza z funkcją ozonowania powinny działać w pomieszczeniach, gdzie nie ma ludzi, bądź zwierząt. Inną wadą związku chemicznego zwanego ozonem jest czas rozpadu - wolność od zanieczyszczeń “istnieje” bardzo krótki czas.
 

Pozostałe profesjonalne oczyszczacze powietrza


Na rynku dostępnych jest wiele innych, bardziej specjalistycznych produktów. Są to urządzenia, których wytwórstwo podyktowane było różnymi potrzebami klientów w związku ze zwiększającą się świadomością chorób i schorzeń.

Jedną z takich inwencji jest oczyszczacz powietrza z aromaterapią. Polega to na dodaniu kilku kropli specjalnych olejków eterycznych do urządzenia, które wprowadzają do atmosfery pomieszczenia wonne zapachy. W zależności od doboru pomagają one w relaksacji użytkowników.

Organizmy ludzkie niejednokrotnie reagują zbyt impulsywnie na substancje obce unoszące się na zewnątrz, co zostało nazwane uczuleniem. Dla takich osób powstały oczyszczacze powietrza antyalergiczne. Alergicy poczują ulgę dzięki mniejszej ilości alergenów w domowym lub biurowym ekosystemie.
 

Jak dobrać oczyszczacz powietrza? Która marka najlepsza?


Poszukując tekstu polecanego oczyszczacza powietrza warto zwrócić uwagę na to, czy dany artykuł nie znajduje się na stronie internetowej danego producenta. Wówczas wiadomym będzie, że poszukujący skierowany będzie tylko na jedną gamę produktów.

Oczyszczacz powietrza do biura powinien cechować się kilkoma podstawowymi czynnikami, a są to:

  • wydajność – określana najczęściej poprzez skuteczność filtrowania metrów sześciennych na godzinę,

  • poziom zanieczyszczenia powietrza,

  • głośność – oczyszczacz powietrza ze względu na powietrze przechodzące przez układ filtracyjny generuje hałas. Poziom hałasu podawany jest przez producentów w decybelach (dB),

  • funkcje specjalne – szereg udogodnień, które sprawia, że obsługa oczyszczacza jest przyjemniejsza. Warto zwrócić uwagę na obecność czujnika jakości powietrza, tryb nocny, jonizację powietrza,

  • eksploatacja – Zakup oczyszczacza to nie jedyny wydatek. Filtry, w które wyposażone są urządzenia oczyszczające trzeba regularnie wymieniać.

Ciężko wskazać jedną markę, na którą decydują się klienci. Warto przede wszystkim zweryfikować producenta, choć niektórzy, jak Fellowes, czy też Leitz od lat wyposażają kolejne miejsca pracy w oczyszczacze powietrza do biura. Nie wszystkie urządzenia, są na tyle nieduże, że można je postawić na dowolnym meblu biurowym. Część z nich musi zostać umieszczona w odpowiednim punkcie. Dzięki temu w pełni można wykorzystać potencjał sprzętu.

Chcąc dobrać odpowiedni produkt warto jest również znać metraż. Inny w końcu należy wybrać oczyszczacz powietrza do mieszkania 50 m
2, a inny do mniejszego lokum.
 

Sklep z oczyszczaczami powietrza - największy wybór w BIURFAN


Hurtownia biurowa Biurfan kojarzy się przede wszystkim z artykułami biurowymi, jak papier ksero, długopisy, czy też zeszyty. I choć nie jest to stricte sklep z oczyszczaczami powietrza, również i je można znaleźć w bogatym asortymencie.

Doświadczenie pracy w biurze, znajomość tak rynku, jak i zapotrzebowań i wymagań klientów ułatwiło Biurfanowi podjęcie decyzji na których wytwórców i jakie modele się zdecydować. Dostępne są tak oczyszczacze powietrza do dużych przestrzeni (powyżej 40. m
2), jak i mniejszych pokoi, czy biur o powierzchni do 30. m2.

Ze względu na zróżnicowanie wśród kupujących w dostępnym asortymencie znaleźć można  tak oczyszczacz powietrza do 1500 złotych, jak i droższe urządzenia. Wszystko po to, by można było w jednym miejscu wykonać mniejsze i większe zakupy.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie oczyszczacza powietrza?

Oczyszczacz do powietrza to urządzenie, w które warto zainwestować. Przyda się zarówno w domu jak i w biurze. Zanim dokonamy zakupu warto zastanowić się jakie parametry są ważne przy zakupie takiego urządzenia.

W przypadku oczyszczacza powietrza istotna jest obecność czujników kontrolujących przepływ powietrza. To one zapewniają automatyczną pracę sprzętu. Dobrą opcją jest wybór oczyszczacza powietrza, który jest wyposażony w laserowy czujnik pyłów na podczerwień.

Bardzo ważne są również filtry zawarte w takich urządzeniu. Możemy wyróżnić:

- Oczyszczacz powietrza z filtrem Hepa

- Oczyszczacz powietrza z filtrem węglowym

Z pewnością to właśnie ten pierwszy rodzaj wybierany jest częściej, ponieważ sprawdza się lepiej. Oczyszczacze powietrza z filtrem Hepa klas E11-H13 mają od 95% do 99,95% skuteczności.

Szukając idealnego do powietrza oczyszczacza należy również zastanowić się nad tym, gdzie będzie się znajdował. Przykładem może być pokój 40m2 o wysokości 2,5m – do niego najlepszy będzie sprzęt o współczynniku CADR na poziomie minimum 300m3/h.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Po co tak właściwie jest oczyszczacz powietrza i do czego służy? Świetnie sprawdza się do usuwania smogu, ale również neutralizuje unoszące się w powietrzu roztocza kurzu, elementy naskórka, sierści, włosów oraz pyłki roślin. Warto więc zainwestować w oczyszczacz powietrza do domu, szczególnie jeśli Ty lub inny z domowników zmagacie się z alergią. Może to pomóc zminimalizować ryzyko kontaktu z alergenem.

Ale jak właściwie taki oczyszczacz powietrza działa? Ponieważ składa się z wentylatorów i filtrów, każdy z tych elementów ma określoną funkcję. Zadaniem wentylatorów jest zasysanie z otoczenia powietrza i następnie przepuszczenie go poprzez system filtrów. One z kolei oddzielają zanieczyszczenia od całej reszty powietrza – filtrując je. Następnie jest ono wydmuchiwane z powrotem do otoczenia.

Warto podkreślić, że oczyszczacz powietrza naprawdę działa. Liczne badania przeprowadzane w pomieszczeniach, gdzie występował smog udowodniły, że oczyszczacze pozwalają uporać się z tym problemem.

Oczyszczacze powietrza – największe zalety

Nie ulega wątpliwości, że oczyszczacze powietrza mają wiele zalet. Nie jest to urządzenie sezonowe jak mogłoby się wydawać.
Oczyszczacz powietrza do biura czy do domu przydaje się przez cały rok. Jego działanie ma pozytywny wpływ na każdą grupę odbiorców. W szczególności warto w niego zainwestować jeśli są w domu dzieci i alergicy. Przefiltrowane powietrze powoduje lepsze samopoczucie, zmniejsza ryzyko infekcji i ogranicza ryzyko powikłań spowodowanych działaniem smogu na organizm.

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które eliminuje pyły i węglowodory aromatyczne, które są wydzielane podczas palenia. Oddychanie czystym powietrzem wpływa na jakość snu, ułatwia zasypianie oraz przedłuża cykl snu.

Biurfan to sklep z oczyszczaczami powietrza i nie tylko. Znajdziesz tu marki takie jak: Leitz, Fellowes, Opus.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie