Papier komputerowy

Papier do drukarki igłowej


Przedsiębiorstwa prowadzące masową sprzedaż artykułów, większe biura księgowe, czy instytucje i organizacje zazwyczaj muszą regularnie drukować niemalże tony papieru. Ciężko sobie wyobrazić, jak wielkie koszta byłyby poniesione gdyby do tego trzeba by było wykorzystać 
papier biurowy i zwykłe drukarki z oryginalnymi tonerami.

W takich miejscach używa się drukarki igłowej i papieru samokopiującego. Pozwala to na częste drukowanie ze znikomą ilością kłopotów z urządzeniem. Co jednak najważniejsze i co przeważa nad decyzją o zakupie urządzenia działającego z tak zwaną składanką komputerową.

To produkt, który nigdy nie odszedł do lamusa. Cechuje się on niskim kosztem w porównaniu do wielu innych 
artykułów papierniczych. Dodatkowo papier samokopiujący do drukarki igłowej przechowywany jest w odpowiednim kartonie, co ułatwia korzystanie oraz powoduje, iż praca jest płynna i nie wiąże się z ciągłym dokładaniem papieru. Ma to ogromne znaczenie w miejscach, gdzie drukarki igłowe wykorzystywane są do druku dokumentów fiskalnych wymaganych przy sprzedaży i tam, gdzie liczy się zachowanie ciągłości pracy.
 

Papier samokopiujący do drukarek igłowych


Kolejnym niewątpliwym plusem papieru do drukarki igłowej jest oczywiście koszt eksploatacji. Choć przy tradycyjnych urządzeniach można użyć 
tonerów zamienników lub tuszy zamienników, to jednak przy zadruku wielu dokumentów naraz, cena wciąż pozostaje dość wysoka.

Tymczasem drukarki igłowe do poprawnego funkcjonowania potrzebują taśmy barwiącej. Jest ona podstawowym materiałem eksploatacyjnym tego typu sprzętów i to właśnie dzięki temu elementowi igły przenoszą obraz na składankę komputerową. W tych urządzeniach zastosowano mechanizm, który jest bardzo podobny do tego, jaki stosowano i stosuje się w maszynach do pisania.

Papier komputerowy składanka charakteryzuje się do tego różnymi barwami stron. Wierzchnia jest biała, a pod spodem znajdują się kolejne karty w różnych kolorach. Zazwyczaj jest to różowa strona, niemniej jednak producenci stosują całą paletę. O ile nie jest się wybredną osobą, z łatwością znajdzie się odpowiedni dla siebie papier do drukarki igłowej.
 

Papier perforowany A4


W porównaniu nawet do 
taniego papieru ksero A4 białegopapier perforowany A4 z łatwością dzieli się na mniejsze części dzięki perforacji właśnie. Co istotne, są wyróżniane dwa rodzaje: standardowa oraz mikroperforacja.

Pierwsza z nich, to nacięcia w formie kreseczek. Papieru perforowanego z tym rodzajem perforacji używa się do drukowania dowodów wpłat, druków wewnętrznych firmowych, czy druków magazynowych. Pozwala ona rozdzielić papier bez użycia narzędzi. Na krawędziach rozdzielanych arkuszy pozostają mikro drobinki papieru w miejscu, gdzie papier nie został nacięty. 

Mikroperforacja zaś to nacięcia w formie kropek, dzięki czemu krawędź odrywanego arkusza jest ładniejsza i bardziej równa. Taką perforację stosuje się dla bardziej wymagających druków na papierze perforowanym A4 takich jak np. bilety, karnety, karty podarunkowe.
 

Papier komputerowy


Wielką zaletą wszystkich papierów komputerowych oraz papierów perforowanych A4 jest fakt, iż nie wymagają one 
oryginalnych tuszy do drukarek, ani nawet zamienników. Niski koszt eksploatacji drukarek przekonuje wiele przedsiębiorstw, które produkują dużą ilość faktur i tym podobnych.

Papier składankę oraz inne podobne artykuły znaleźć można w 
hurtowni papierniczej Biurfan. Zachęcamy do zapoznania się z całą szeroką ofertą sklepu.

Papier samokopiujący co to

Papier samokopiujący potocznie zwany „kalką” służy do jednoczesnego tworzenia oryginału i kopii. Taki papier dzielimy na 2 rodzaje:

- papiery kopiujące mechanicznie

- papiery kopiujące chemicznie

W przypadku pierwszego rodzaju warstwa barwiąca umieszczana jest od spodniej części oryginału. Aby uniknąć pobrudzenia powierzchni kopii, warstwę barwiącą przykłada się jedynie w miejscach do kopiowania. Papiery kopiujące chemicznie posiadają mikrokapsułki z substancją chemiczną. Podczas nacisku pękają i wraz z warstwą chemiczną kartki-kopii tworzą związek zwany barwnikiem.

Papier samokopiujący jak to działa

Kalka, czyli papier samokopiujący można wykorzystać do tworzenia oryginału i kopii za pomocą długopisu, maszyny do pisania lub drukarki igłowej. Mechaniczny nacisk pozwala otrzymać 2 dokumenty jednocześnie.

Papier samokopiujący A4 przydaje się w wielu sytuacjach, ale występuje również w innych rozmiarach. Wyróżniamy również druki samokopiujące, które są wykorzystywane w wielu przedsiębiorstwach.

Papier komputerowy składanka - rozmiary i rodzaje

Papier komputerowy składanka to rodzaj papieru wykorzystywany do drukarek igłowych. Można go podzielić na papier pojedynczy lub papier komputerowy wielowarstwowy.

Papier pojedynczy, czyli jednowarstwowy jest wykonany z bezpyłowego bezdrzewnego surowca o gramaturze 60 lub 70g/m2. Natomiast papier wielowarstwowy składa się z kilka warstw papieru, który został wyprodukowany z surowca samokopiującego.

Papier składanka jest materiałem biurowym, który wykorzystuje się w firmach korzystających z profesjonalnych drukarek igłowych. Do czego można go wykorzystać? Przede wszystkim sprawdza się do druku faktur, a także dokumentów, które przez lata powinny zachować wyrazistość treści.

Papier perforowany do drukarki doskonale sprawdza się do drukowania długich tabel lub różnych zestawień na jednym arkuszu bez konieczności numerowania stron. Takie dokumenty można z łatwością przechowywać zmniejszając jego szerokość poprzez oderwanie fragmentu z perforacją.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie