NIEWŁAŚCIWA POSTAWA PRZY BIURKU
JAK LECZYĆ ZESPÓŁ SKRZYŻOWANIA GÓRNEGO?
Właściwa diagnoza to połowa sukcesu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ustawienie ciała, a na tej podstawie określić, które mięśnie są zbyt napięte, a które zbyt rozciągnięte.
Po postawieniu diagnozy należy przystąpić do leczenia. Polega ono na przywróceniu poprawnego napięcia mięśni. Niezbędna do tego może okazać się wizyta u terapeuty, który zdiagnozuje zespół skrzyżowania górnego oraz przystąpi do jego leczenia. W przypadku leczenia schorzenia kluczowa jest rehabilitacja.
ERGONOMIA PRACY PRZY KOMPUTERZE
Aby zapobiegać zespołowi skrzyżowania górnego należy przede wszystkim dostosować swoje stanowisko pracy. Ekran monitora, a dokładniej jego górna część powinna znaleźć się na wysokości oczu. Takie ustawienie uchroni szyję przed nadmiernym zgięciem. Warto w tym wypadku wyposażyć się w specjalne podkładki do monitora lub laptopa. Ponadto miejscem oparcia kręgosłupa powinna być przede wszystkim jego lędźwiowa część. Pracuj zdrowo wykorzystując dostępne w naszym sklepie podkładki pod myszkę i nadgarstek, podstawki pod monitor, podnóżki i podpórki pod plecy. Zalecane jest robienie przerwy na ćwiczenia rozciągające mięśnie szyjne kręgosłupa, a wszystko to dla naszego zdrowia.
Warto zatem wyposażyć swoje stanowisko pracy w wygodny fotel, ramię do monitora do jego swobodnej regulacji czy podstawkę pod laptop lub monitor.