Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Testery banknotów

Tester banknotów - co to jest?


W miejscach, w których obrót pieniędzmi kwotami większymi, czy nawet mniejszymi, odbywa się codziennie, zawsze istnieje ryzyko zostania ofiarą fałszerzy. Istnieje jednak szereg działań, które można podjąć w zapobiegnięciu i niemal całkowitemu wyeliminowaniu tego zjawiska. Najprostszym rozwiązaniem jest zakup testera banknotów.

To proste, praktycznie podstawowe urządzenie biurowe wśród miejsc z kasą fiskalną, bardzo szybko pozwala prześwietlić papierową walutę w celu znalezienia odpowiedzi, czy jest ona prawnie dopuszczona do obiegu, czy wytworzono ją w sposób niecałkowicie legalny.

Proceder fałszowania pieniędzy nie jest “wynalazkiem” dwudziestego pierwszego wieku. Już od dawna niekoniecznie praworządni ludzie kombinowali na przeróżne sposoby jak można uzyskać pewną kwotę pieniędzy. Reakcją na to były liczne zmiany w wytwórniach papierów wartościowych, które starały się zapobiegać kolejnym zmyślnym działaniom fałszerzy. Jednym z najbardziej popularnych wyjść niemal od razu szybko stały się testery do banknotów.
 

Jak działają testery banknotów?


Zmiany wprowadzane przez wspomniane drukarnie papierów wartościowych niejednokrotnie wciąż były omijane przez kolejne pokolenia. Na bardzo dobrze podrobione banknoty jedynym sposobem na wykrycie niezgodności z oryginałem są maszynki do sprawdzania pieniędzy.

Jak działają testery do banknotów? Sprawdzają one autentyczność papierowego środka płatniczego pod kątem wielu zabezpieczeń. Wśród nich są:

  • znaki wodne,
  • rozmiar banknotu,
  • kod magnetyczny,
  • grubość papieru,
  • farba i jej metaliczność,
  • kod magnetyczny,
  • podczerwień,
  • ultrafiolet.

 

Maszynka do sprawdzania pieniędzy - jaką wybrać?


Podejmując decyzję w przypadku testera banknotów warto jest zastanowić się, które urządzenie będzie najodpowiedniejsze dla własnych potrzeb. W przypadku biur tłumaczeń, czy też sklepów internetowych nie będzie to podstawowa część wyposażenia biura. Większość płatności odbywa się przelewami bankowymi bez konieczności obrotu pieniędzmi.

Niewielkie biura prowadzące także sprzedaż stacjonarnie, czy sklepy każdej maści zainwestują raczej w prostsze testery do sprawdzenia pieniędzy ze względu na poczucie własnego bezpieczeństwa. Niewykorzystywane non stop potrafią je zapewnić na długi czas.

Warto też podkreślić, że dostępne na rynku testery banknotów mieszczą się w różnych przedziałach cenowych. Najtańszymi będą te o największej prostocie działania, zaś droższe zapewnią niemalże stuprocentową pewność co do autentyczności papierowej waluty. Wśród modeli wyróżniamy:

  • na podczerwień – pozwalają dokładniej dojrzeć znaki podczerwieni. Przekłada się to na szybsze i pewniejsze wykrywanie tak zwanej „fałszywki”. Obecność lupy elektronicznej pozwala na uzyskanie wielokrotnego powiększenia;
  • ultrafioletowe – bada takie cechy banknotu jak reakcję na promienie UV i znak wodny;
  • zasilane bateryjne - są to przenośne testery banknotów, które sprawdzą się w zawodach, w których wymagany jest dojazd do klienta. Takie urządzenie zawsze jest pod ręką, przez co nie trzeba obawiać się zostania oszukanym;
  • w kształcie markera – bardzo proste urządzenie, które emituje światło UV. Taka maszynka do sprawdzania pieniędzy zasilana jest bateriami i najczęściej przybiera formę długopisu. Z racji niewielkich rozmiarów ma charakter mobilny - jest urządzeniem wygodnym do przenoszenia, nietrudnym do ukrycia oraz można z niego bardzo niepostrzeżenie skorzystać w każdej chwili.

 

Sprawdzanie autentyczności banknotów testerem UV


Proces ten jest niezwykle intuicyjny i nie wymaga wielu godzin szkolenia. Najważniejszym naturalnie jest, by tester banknotów był włączony. W przypadku statycznych modeli przycisk włącznikowy zazwyczaj znajduje się na przednim panelu.

Gdy widać padający fioletowy promień światła, wówczas można przystąpić do sprawdzania. Warto przed tym jednak zapoznać się zabezpieczeniami, jakie znajdują się na papierowych środkach płatniczych. Bez tej wiedzy nie będzie jasnym, w które miejsca oświetlane przez tester fałszywych banknotów należy patrzeć.
 

Gdzie kupić tester pieniędzy?


Znając potrzeby klientów, hurtownia artykułów biurowych Biurfan dołożyła wszelkich starań, by każdy mógł w kilka kliknięć znaleźć wszystko to, czego potrzebuje. Oprócz wszelkiej maści ryz papieru, czy produktów piśmienniczych w szerokiej ofercie zarówno internetowego, jak i stacjonarnego sklepu znaleźć można kasetki na pieniądze, czy też testery do sprawdzania banknotów.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie